Liście we włosach potargał wiatr, czyli podsumowujemy wrzesień z Yuri!!! on ICE

Wyczekiwania na złoty deszcz ciąg dalszy. Ostatnio nie ma z nowinkami wcale lekko, ale już na dobre rozpoczęty sezon łyżwiarski trochę nam ten ból nowości osładza. Poza tym nie oznacza to, że jest nudno – w Japonii fani mogli cieszyć się z pokazów 4D (taki z efektami dodatkowymi jak zapachy, trzęsące się fotele i deszcz w razie płaczu któregoś z bohaterów), kafejka Chacott przygotowała coś dla koneserów łyżwiarskiej mody, a Kubo przy okazji wystawienia prac w Nagoi spełniała tak fantastyczne requesty fanów, że jako autorka fanfików prawie popłakałam się z nadmiaru weny. Cóż, może na bezrybiu i rak ryba… Ale dla nas to zawsze będzie pierwszorzędny katsudon.

tumblr_ow34tbIIuw1w29nwyo1_1280
Większość prac Kubo jest nam już znana, ale… Co powiecie na Phichita w halloweenowym stroju?

Nowy szkicownik Hiramatsu

O nowym szkicowniku kochanego Tyłkomana pisałyśmy już w zeszłym miesiącu, ale dopiero teraz Dobre Ludzie z Internetów podesłały fotografie całości. Większość książeczki to oczywiście rysunki słodkich dziewczyn, które co jak co, ale Hiramatsu umie rysować, jednak i Jurki doczekały się całych kilku stron (a fani Evangeliona i FLCL też będą ukontentowani). Nasz projektant postaci zawarł tu… projekty postaci. Takie całkiem pierwsze. Kiedy spojrzy się na te szkice aż trudno momentami uwierzyć, jak bardzo sympatycznie okażą się ostatecznie mordeczki Yuuriego i Viktora (bo sama muszę przyznać, że zapowiadali się poważniej i… starzej?).

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Pokazy 4DX

tumblr_owr0utVgim1w29nwyo1_1280
Caaała sala śpiewa z nami… We were born to make history!
tumblr_ow960mUfUf1w29nwyo1_1280
Aż chciałoby się tam zjeść frytki i poczekać na seans ulubionej bajki…

Mamy już nieco doniesień odnośnie dwóch pierwszych części pokazów (obejmujących odcinki 1-4 puszczane 23 września oraz 5-8 emitowane 30 września). Muszę przyznać, że zazdroszczę mocno Japończykom, bo chciałabym choć raz obejrzeć coś w tej technologii, a gdyby to miały być Jurki… Ech, marzenia, marzenia. I może lepiej, że pod pewnymi względami są to tylko marzenia, bo czuć wstrząsy foteli, gdy Chris ponętnie trząsł tyłkiem – od traumy tylko jeden krok.

A co ciekawego dowiedzieliśmy się z relacji:

 • przy skoku Makkachina na Yuuriego w 1 odcinku fotele sprawiały wrażenie, jakby dwie łapy dotykały pleców
 • w trakcie ataków niepokoju Yuuriego fotele trzęsły się i czuć było bicie serca
 • gdy Yuuri płakał, na widzów padał deszcz, podobnie w scenie z wodospadem
 • przy kopniaku Yurio z półobrotu (tym w drugim odcinku) siedzenia serwowały uderzenia w plecy
 • fotele ruszały się również przy przejazdach (płynnie się bujały i podskakiwały przy skokach łyżwiarzy)
 • przy scenach w onsenie na widzów buchała para oraz bąbelki
 • gdy Viktor przytulił Yuuriego w 5 odcinku siedzenia wibrowały
 • przy scenach na lodowisku czuć było zimny wiatr
 • jak również czuć było perfumy Viktora – doniesienia w tej kwestii nie są do końca jednolite, ale sugerowana jest mieszanka mango oraz róży
 • przy konferencji prasowej z 5 odcinka reflektory kinowe błyskały jak flesze aparatów
 • wszystko, co związane z Chrisem było… było. Gdy dotykał tyłka Yuuriego, siedzenia wibrowały w dolnych partiach. Gdy mrugał, wibrowały. Gdy dotykał własnego tyłka – fotele wykonywały dziwne, okrężne, masujące ruchy… Yep. Po prostu Chris.
 • Przy upadku Phichita fotele gwałtownie się poruszyły
 • przy odcinku 7 nastąpiło istne szaleństwo wibracji, bo fotele ruszały się przy każdym momencie, gdy Viktor dotykał Yuuriego
 • perfumy były odczuwalne również przy scenie z młodym Viktorem (były te same)
 • przy scenie pocałunku siedzenia podskoczyły i czuć było ponownie perfumy
 • przywitanie z Juraczką i jazda z dziadkiem również obfitowała w wibracje

Relację zawdzięczamy denkimouse oraz aitaikimochii.

Warto też wspomnieć o promocji pokazów, w którą zaangażował się Toyonaga Toshiyuki, seiyuu Yuuriego. Przy tej okazji powstało kilka zdjęć, na których Toyonaga… jest po prostu sobą i wygłupia się na kilka bardzo uroczych sposobów.

DKZX4hkUIAAGmHR
Jestem katsudonem, który uwodzi mężczyzn. I fotografów też.
DKZX5z5U8AERAIE
Śmiechom nie było końca

Chacott Cafe

DKOlqhnUEAAj5bF.jpg large
Zamiast Magdy Gessler, jedzonko rekomenduje sam Viktor Nikiforov! Plus Kubo-sensei oraz Kenji Miyamoto (autograf z prawej).

Ale gdyby jedzenie w bufecie przygotowanym na specjalne seanse okazało się niewystarczające, firma Chacott projektująca stroje dla tancerzy i łyżwiarzy przygotowała kawiarnię, gdzie wystawiono również trzy kostiumy znane nam z anime – kostium Seung-gila z „Almavivo”, kostium Otabeka z „9 Symfonii Bethoveena” oraz kostium Phichita z „Terra Incognita”.

DKOzms6V4AALHEE.jpg large

DKO0gXiUIAA3MX2

DKO1zgSVYAAjcqK

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

DKO0L5TUMAA8ld9

DKO1mkAV4AATJTK

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

DKO0wdvVAAANA4f

DKO18CAV4AAz6fM

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Gdybyście się zastanawiali, dlaczego strój Otabeka jest złoty – no cóż, takie były plany. I przyznam, że dobrze się stało, że skończyliśmy na szlachetnej bieli.

A tu jeszcze rzut oka na dobra, które można było zobaczyć/kupić w kawiarence.

Collaby

Yuri on Ice x Sagan Tosu

DJqQsolUIAAoa-N

Kolejny raz Jurki (oraz Wiktor) wsparli drużynę piłkarską z Sagi! Fani są lekko zaniepokojeni tym co widzą: Wiktor i Yuuri nie dotykają się na oficjalnym arcie, ba, nawet na siebie nie spoglądają! Widocznie są w trakcie ogromnej kłótni… Ale każdy związek potrzebuje czasem jakiegoś konfliktu, prawda? Żeby sprowadzić was na pogodniejsze myśli, mamy dla was jeszcze jedną ciekawostkę. Nie jest bowiem przypadkowe, że Nikiforow nosi koszulkę z numerem 32. W drużynie Sagan Tosu, gra w niej niejaki… Victor Ibarbo! :)

wiktorrr
Victor ze Sagi :)

Yuri on Ice x Autumn Festival

DKtR-UiX0AETAXT.jpg large

Yuri on Ice x Tokyo Girls Collection

DK26bSoUQAAKQSL.jpg large

Teoria spiskowa, która jest spiskowa – ZNOWU ludzie znaleźli tajną wiadomość LGBT xDDD Tym razem, chodzi o niebieską chustę  Yuuriego, która według jednego z kodów znaczy, że… Hm… Jakby to napisać, by w wyszukiwarce nie znajdywali nas po dziwnych hasłach… Powiedzmy, że kontempluje pewnego rodzaju intymne przyjemności z przedstawicielami rasy kaukaskiej (białej). Więcej u Shameless. 

YOI x Cold Stone Yuri!!! on ICE CREAM

DKOaFWWUQAEmqwz.jpg large

Sezon na lody może już nie jest idealny, ale… Może właśnie w tym jest sztuka, żeby zachęcić ludzi do ciamkania mimo nadchodzącego chłodu. A jest czym się rozkoszować, bo w ramach zakupów można dostać takie oto prześliczne pucharki i szklaneczki ze specjalną collabową grafiką. Gdy się do tego wszystkiego dołoży lody udające katsudona, to nawet najbardziej czepialska mamuśka może dać się nabrać, że deser to pełnoprawny posiłek.

Yuuriego to nawet nabierać nie trzeba, bo sam nabiera – lody pełnymi garściami ;)

Oficjalne arty

AnimediaJuly2017
Ten art jest z lipca, ale jakimś cudem cały fandom go przeoczył, więc jaramy się nim dopiero teraz. Autorem jest Hiramatsu.

13 września świętowaliśmy urodziny bliźniaków i z tej okazji wpadły nam dwa oficjalne rysunki – jeden od Itou, a jeden od Kubo, która akurat przebywała na wakacjach razem z Sayokan właśnie we Włoszech.

Image.png
Warto przypomnieć, że rodzeństwo Crispino miało swój epizod w łyżwiarstwie w parach.
DJli5wrWAAArkGh
Emil niczym istny trzeci bliźniak wciśnie się na dosłownie każdą sweet focię. Jako ciekawostkę można dodać, że zdjęcie robione jest we Florencji – gdzie bliźniacy też byli w endingu :)

Na początku miesiąca Itou oraz Hiramatsu wybrali się na wystawę Yuri!!! on Museum. Zainspirowała ona ich do tego, by narysować przy herbatce te dwa szkice. Przy okazji Hiramatsu wrzuciła na swoje insta zdjęcie z samej wizyty:

DKkiMZkV4AIczN3.jpg large
Hiramatsu zawarł w tym rysunku kwintesencję kochanego trio – Dobry (Yuuri), Zły (Yurio) i Łysy Łysiejący (Viktor).

A to rysunek autorstwa Hiramatsu, który stworzył w ramach requestu – i pomyślcie, że ten słodziaszny szkic powstał rok temu w październiku przed 4 odcinkiem anime. Ciekawe czy mają więcej takich cudeniek poukrywanych w szufladach… Przydałyby się na te suche czasy.

Autografy

Na wystawie prac Kubo-sensei, która to zdarzyła się w Nagoi, ludzie mogli skorzystać z okazji i poprosić mateczkę fandomu o autograf z szybkim rysunkiem. Coś w narodzie japońskim jednak pękło, bo jak zaczęli wymyślać requesty… To ach, zaszaleli! Oto kilka naszych ulubionych.

augra10d
Prośba: Yuuri w kurtce Wikora. Kubo po narysowaniu dodała, że taka sytuacja nie mogłaby się zdarzyć na turnieju, więc to scena z domu Wiktora. Oprócz licznych fanartów, ten request zainspirował także naszą Dziab do napisania specjalnego drabla :D (Wattpad/AO3)
augra10a
Prośba: Wiktor opowiadający znajomym z lodowiska o swoich dwóch L. Kubo powiedziała, że rysowanie rozmowy byłoby zbyt czasochłonne, więc powstało to :D (Osoba requestująca nawet nie prosiła o obrączkę).
augra10l
Prośba: Starszy Wiktor. Ponoć w przeciągu lat nie straci swojego zamiłowania do japońskiego wystroju (?). Chciałam też zauważyć, że z tym łysieniem nie zapowiada się tak tragicznie!
tumblr_ow2eubvsxR1ws0txpo5_1280
Prośba: Wiktor robiący „piękne oczy” o których wspomina Yuuri w drugiej dramie
tumblr_ow2ey8isa91ws0txpo2_1280
Prośba: Yurio cieszący się ze swojego medalu.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Figurki

Jeśli wciąż nie możecie spać po figurkowych doniesieniach z zeszłego miesiąca, to pocieszę was – nie będzie lepiej. Tym razem o łyżwiarzy wystarała się firma wydająca bardzo znane i szeroko lubiane POP!y. Zaszczyt to niemały, ale kiedy spojrzy się na te mordeczki… No, powiedzmy, że dla tego Erosa nie każdy straci głowę. Wystarczy, że panowie sami mają głowy nie od parady.

DKVxGaYU8AE8UVI (1)

Rzucono również grafikami obiecanych nendoroidów, które będą towarzyszyć trzeciej odsłonie Yuuriego (tego w kurtce i czapie). A my wciąż czekamy na wersję z duetu „Stammi vicino”…

A gdyby ktoś stwierdził, że ładny breloczek to też figurka, to może skusi się na te urocze maleństwa.

DKQZqvkUMAAMlFF.jpg large

Merchendise

Najmilszymi gadżetami okazały się wypuszczone zaledwie kilka dni temu oficjalne case’y na iPhony, jak również pokrowce na dokumenty, monety, bilety oraz klipsy na dokumenty – cały Jurkowo-organizacyjny niezbędnik.

tumblr_owz4w8Qw8c1w29nwyo1_1280

DK3s_FMUIAE1BnS.jpg large
Dar wspominała coś o najlepszym merchu lipca – niemal w ostatnim dniu września mamy odświeżoną powtórkę z rozrywki :)
DKPawlWUMAA27No
Komuś się chyba coś pomyliło przy przyszywaniu tych głów do korpusów… I to nawet nie ma jak tego uzasadnić artem Kubo z podmianą strojów!
DKIsmOcXUAEPthu.jpg large
Wyższy poziom gadżeciarstwa – kiedy gadżety mają jeszcze gadżety.

DKafFN1UEAArpZm

DKdTA3ZVYAANG-x
A panowie chodzą w kąpielówkach? Tak przy ludziach? I dzieciach?
DK3h5qIVwAIaIY0.jpg large.jpg
Przytulania i miziania nigdy za wiele!
Image 2.png
Spytałabym: Może portfelik? Ale po zakupach jurkowego merchu raczej już żadne pieniądze fanom nie zostaną…

A gdybyście zapragnęli mieć własny Jurkowy gadżet, lecz nie stać was na wysyłkę z dalekiej Japonii – u Noxi z pandaszydełko możecie sprawić sobie swojego własnego Makkachina. Zajrzyjcie na profil na Instagramie i śledźcie narodziny kolejnych maskotek na polskiej farmie pudli!

IMG_20170920_135721
Komuś się urosło na tych mięsnych bułkach…

Wywiady

W sierpniu ekipa Kubo, Sayo oraz Hiramatsu gościli na konwencie Anime Next w Dallas. Okazało się, że ludziom z AnimeNewsNetwork udało się zaprosić całą trójkę na wywiad. Nie ma w nim nowych informacji, a pytania są raczej ogólne, ale bardzo dobrze się go czyta!

YAMAMOTO: As for Ms. Kubo and myself, we went to all the matches in China and Russia and also the Grand Prix Finals, and a lot of story elements were inspired by these field trips. Actually, Yuuri’s words at the press conference in episode 5 were written on the plane when we were traveling to one of these matches. We do need to do much of our work at our desks, but that’s not the only place where inspiration comes, and those field trips definitely contribute to our efforts.

Do całego wywiadu odsyłamy bezpośrednio na Anime News Network.

Łyżwiarstwo figurowe

Nawet jak wśród animowanych łyżwiarzy trochę pustynia, wśród tych prawdziwych… Och, dzieje się! Nie zna życia, kto nie próbuje oglądać po dwa konkursy jednocześnie! We wrześniu nie tylko Junior Grand Prix rozkręciło na porządnie (za nami już 5 z 7 konkursów), ale i seniorzy ruszyli pełną parą! Na Lombardia Trophy zaprezentowali się m.n. Shoma Uno, Deniss Vasiljevs, Jason Brown, Carolina Kostner oraz Alina Zagitowa – dla największej rywalki Jewgienii Miedwiediewej to debiut w seniorach! W Bratysłowie, na konkursie im. Ondreja Nepeli zaprezentowała się sama Żenia, jak zwykle plasując się w najwyższych wynikach w historii. Konkurs mężczyzn wygrał Michaił Koliada, co jest o tyle ciekawe, że po programie krótkim plasował się zaledwie na 10 miejscu. Rzecz jasna, sezon rozpoczęli też Yuzuru Hanyuu i Javier Fernandez. Ten pierwszy zaprezentował się na Autumn Classic w Montrealu nowym rekordem świata programu krótkiego – 112.72. Cały konkurs wygrał jednak Hiszpan. Odbyły się także Igrzyska Śmierci zwane Nebelhorn Trophy na którym zapełniono wszystkie miejsca na Igrzyska Olimpijskie. Dobra wiadomość to to, że Japonia będzie mogła wystawić zespół w drużynówce, zła, Polskę, bez zmian, reprezentować będzie jedynie jedna para taneczna.

A za chwilę zaczyna się Grand Prix seniorów! Już 20-22 października czas na pierwszy konkurs – w tym roku jest to Rostelcom Cup.

Polecamy sprawdzić nowe (lub recyklingowane) programy waszych ulubieńców. My szczególnie polecamy SP Jasona Browna, FS Denissa Vassiljevsa oraz FS Javiera Fernandeza.  Z juniorów warto zerknąć na  FS Aleksandry Trusowej, 13-latki będącej objawieniem tego sezonu – oraz zaledwie drugą kobietą w historii skaczącą w konkursie quada!

yuzuvier.jpg
Yuzu: My precious…

Oczywiście, jako, że mówimy tutaj o Jurkach, wypatrywałyśmy też oznak wiadomo-jakiej-serii. I tak podopieczna Lambiela, Szwajcarka Noémie Bodenstein, dołączyła do grona osób bujających się po zawodach z pokrowcem-Makkachinem (tutaj na JGP w Zagrzebie).

Noemie.png

Oprócz tego, choć nikomu nie trzeba udowadniać, że Żenia Miedwiediewa to królowa tego fandomu, możemy jej wszyscy pozazdrościć ładnej poduszki.

zhenya2

Jak już mowa o mistrzyni świata – po zobaczeniu jej w takiej pozie, od razu miałam skojarzenia z pewnym młodym Rosjaninem z jednej takiej bajki…

zhenya
Chilling like a pro skater.

I na koniec jeszcze zdjątko z kiss&cry w Lombardii, bo bardzo lubię Denissa, okej?

deniss.jpg
Wszystko na tym zdjęciu jest idealne.

Jeszcze raz wracając do Juniorów – 5-7 października w Polsce, w Gdańsku odbędzie się jeden z turniejów Junior Grand Prix! Serdecznie zapraszamy was do zerknięcia na te zawody, jako, że zwykle brakuje na nich publiczności, a wstęp jest wolny.

Inne

W zeszłym tygodniu ponarzekałam sobie na adaptację Welcome to the Ballroom przy okazji porównując go co chwilę z YoI, może was to więc zainteresuje – tutaj link. 

Warto też przypomnieć, że 6 października przypadnie rocznica emisji pierwszego odcinka Yuri!!! on Ice. Tak, to już rok! Rok, który z pewnością dla wielu „zrobił historię”. Na social media dużo osób już teraz dzieli się swoimi wspomnieniami związanymi z okresem oglądania serii na żywo oraz jak zmieniła ona życie ludzi.

A wy? Jakie są wasze wspomnienia z YoI?

Wcześniejsze posty o Yuri!!! on Ice

Co minęło was w maju (i po zakończeniu serii) + komentarze do mangi WttM
Co was minęło w czerwcu
Co was minęło w lipcu
Co was minęło w sierpniu
Top 20 scen z YoI wg Lemurilli

~Darya & Dziabara

Reklamy

9 komentarzy do “Liście we włosach potargał wiatr, czyli podsumowujemy wrzesień z Yuri!!! on ICE

 1. Tyłkoman <3 Takie trafne xD

  „czuć wstrząsy foteli, gdy Chris ponętnie trząsł tyłkiem”
  …Brrr, sama myśl jest traumatyczna.

  „Wiktor i Yuuri nie dotykają się na oficjalnym arcie”
  KONIEC ŚWIATA, Armagedon i czy oni aby zaraz nie rozsypią się w pył ani nic?! xD

  Ha! Czytałam już o tej teorii spizgowej od chustki, raz jestem na bieżąco! (Dobrze mieć pół walla na fb o łyżwiarzach xD)

  Awww, jaki urokliwy ten Vicia z lodami <3

  No ale toż wiadomo, że wszędzie gdzie Mikuś, tam i Emil się wsmyknie ;D

  Piękne oczy Viktora <3
  Łojzicku, te wszystkie popy to z zasady są paskudne, ale tutaj przez porównanie do normalniejszych figurek już w ogóle ;p Za to fajniuchny ten breloczkowy Yurio ^^ I ten portfelik rozbrajający :D

  To spojrzenie Yuzuru na medal bezcenne :DD
  O, to Lambiel jest trenerem więcej niż jednej osoby? W ogóle, Eruu, ile razy trafiam na jego zdjęcie tyle razy się od nowa zachwycam, jaki to jest piękny (i viktorowaty) człowiek <3
  „Wszystko na tym zdjęciu jest idealne.” – Prawda.

  To już pojutrze rok… Wow, jak to zleciało. A jakbym dopiero wczoraj trafiła na Wasz post na fb z endingiem, który to post zobaczyłam na komórce, nie mogłam obejrzeć filmiku i tylko zastanowiłam się przelotnie, co to za jakieś lesbijki na lodzie… x’D A potem wszystkie te środy z wyjątkowo długimi zajęciami, na które i tak czekałam jak głupia, bo wieczorem nowy odcinek, i jak wyczekiwałam na ten wieczór, a potem co pięć sekund odświeżałam stronę, chociaż wiedziałam, że niemożliwe, żeby to już, i jak patrzyłam na te setki przepływających nowych komentarzy od ludzi, którzy robili to samo, i jak rzucałam się klikać, kiedy wreszcie ten nowy odcinek się pojawiał, i jak po obejrzeniu byłam jeszcze szczęśliwsza, bo twórcy po raz kolejny całkowicie przebili moje najśmielsze oczekiwania, i jak potem szłam na tumbelki i fejsbuki przeżywać razem z fandomem każdą scenę… Ogółem moje wspomnienia z czasów oglądania YoI (jak to zamierzchle brzmi xD) można by podsumować „był dół, ni ma doła, jest tyledużo szczęścia”. Dlatego, nawet jeśli widzę w Jureczkach wady i już nie fazuję tak jak kiedyś, po prostu nie ma opcji, żeby ta seria kiedykolwiek wyleciała z moich ulubionych albo żebym postawiła jej jakąkolwiek inną ocenę niż najwyższa możliwa.

  No, i przy okazji też Wam dziękuję za comiesięczne zbieranie dla nas tych wszystkich fajności :3

  Polubienie

  • Jak miło widzieć tak długie komentarze :D

   Lambiel ma w swojej szwajcarskiej wiosce cały ośrodek łyżwiarski, gdzie trenuje dzieciaczków :D W tym sezonie widziałam go z 4 osobami. W seniorach ma dwóch Łotyszy (xD), Denissa oraz Diānę Ņikitinę. W juniorach, wymienioną wyżej Noemi ze Szwajcarii oraz Japończyka Koshiro Shimadę. Ci dwaj ostatni w ogóle byli na Junior Grand Prix i ja z Dziabem się tak strasznie napaliłyśmy, że zobaczymy też Lambiela na żywo, ale go AKURAT wtedy nie było ;____; (Razem z Pluszenką jest na jakims Ice Show od Intimissi w Weronie. DLACZEGOOO). Ale za to mam selfiaka z Noemi :D (I Conradem Orzełem <333).

   A my dziękujemy, że jest dla kogo pisać te podsumowania!

   Polubienie

 2. Te kejsy na iphone mają naprawdę świetny design _

  Trochę mnie przerasta to doszukiwania się wszędzie motywów LGBT – zaczyna się robić przerost formy nad treścią przez to, a nie za to cenie sobie tę serię XD.

  Polubienie

  • Kehjsy to te mój ulubiony merch w tym miechu :D

   Mnie te teorie spiskowe ogromnie bawią xDDD Dla pewności jednak uznaję, że to wszystko przypadki (Jedyny wyjątek to te zielone goździki przy Yuurim i Wiktorze z kalendarza, bo to jednak był trochę za bardzo randomowy kwiatek, by nie był im dany specjalnie).

   Polubienie

 3. Żeby napisać komentarz jak trzeba to trzeba tak dwa razy notkę przeczytać. Po liczy się metoda i porządek.

  Zgadzam się, że wizja Hiramatsu troche postarza naszych łyżwiarzy, chociaż nie wiem czy Yuuri wyglada oryginalnie na te swoje lata :D

  Efekty specjalne przy pokazach
  4DX są nieziemskie, naprawdę, aż trudno czasem uwierzyć ze gdzieś daleko dzieją sie takie rzeczy ( w sensie że w Japoni). I tez trudno uwierzyć ze ta seria zdobyła AŻ taka popularność chociaż, nawiązują do ostatniego akapitu, naprawdę czuje ze ta seria zmieniła moje życie.

  Ładne te kostiumy, zwłaszcza ten Z Almavivo, notabene, czytając notkę powoli cos mi nie pasowało w tym złocie Otabeka xd

  Jestem złym fanem, nie przeszło u mnie bez echa urodziny Michaela, ale, na boga, zapomniałam o urodzinach Sali :o Emil by mi nie wybaczył… + przegapiłam grafikę Itou a jest urocza, na szczęście nie przegapiłam szkicu Kubo senpai ^^

  Co do szkiców Kubo – przesłodkie ! Oh, ile bym dała za taki autograf… jeden, dwa, ewentualnie tuzin…

  Jako wielka fan figureczek nie pomijam żadnej zapowiedzianej nowości i już się czaje na te Funko – najbardziej kupił mnie młody Victor ( do którego ostatnio moje serce pała coraz większym uczuciem! ) ale liczę rownież ze wydadzą je w wersji mini i wtedy kupie wszystkie ^^

  Nendo – naprawdę, sporo tego :D ale nendo to dobra figurka i zdaje sie można je dowolnie ubierać wiec to tak jakby wychodziły kolejne dodatki – czaje sie że kiedys załapie sie na chociaż jedna wersje, bo ludzia zdarza sie kupować w amoku i potem na gwałt odsprzedają nawet – o zgrozo!- rozczłonkowanych łyżwiarzy…
  Natomiast te urocze figurki w piżamkach to stara sprawa, nawet jedna zamówiłam tak gdzieś w maju, ale split sie nie zapełnił i do dziś opłakuje Victora :(

  Etui do telefonu sa FANTASTYCZNE i chyba juz, teraz w tej chwili wpisze je na listę do św. Mikołaja … gwiazdka za pasem!

  Te breloczki natomiast odkryłam niedawno i musze przyznać ze chyba to sa najładniejsze breloczki ze wszystkich gumiaków jakie wyszły przez ten rok… marzy mi sie młody Victor ale wszyscy sa naprawdę przeuroczy, Chris, Pitchit…

  Pozdrawiam Noxi-senpai i jej szydełkową farmę pudli , moje serce sie raduje ze wśród łyżwiarzy stacjonują w jej fandomowym sercu też novelki z Sao- była to moja ulubiona bajka do 7 odcinka yuri on Ice ktore zdetronizowało kochane wróżki :)

  Dzieki Twitterowi na wakacjach starałam sie być na bierząco chociaż z wynikami Na ONT i ACI … kiedy Yuzu pobił rekord świata miałam ochotę podzielić sie ta informacja z każda osób w hotelu… dodatkowo wtedy tez ogłoszono POP!y… piszczalam jak dziecko. Tak.

  Rozważam te Juniory w Gdańsku…nie doszukałam sie nigdzie informacji o biletach a dopiero tydzień temu nadrobiłam notkę z sierpnia i teraz kiedy mówicie że wejście jest darmowe…kusi, kusi…

  Epilog.

  Yuri on Ice pozwoliło mi przetrwać najgorszy semestr na studiach oraz przełamało moj strach przed „wchodzeniem zbyt głęboko” w analizie czegokolwiek. Analizowanie każdej minuty odcinków, cotygodniowe zakopywanie sie w nocy w pościeli by obejrzeć nowy odcinek, pisanie w kalendarzu przypomnień i samo to że wsiąkłam w te serie TAK SZYBKO ( wszystko sie działo pomiędzy 7 a 8 odcinkiem ) i TAK GŁĘBOKO ( nadal tu jestem, tak?) pokazuje mi że żadne anime i żadna bajka, żaden serial ani film nigdy nie zapisał sie w mojej pamięci tak mocno jak Łyżwiarze :) chwilo trwaj, jesteś piękna !

  W tym miejscu pragnę tez podziękować Dziab i Daryi za poświęcony czas i prace aby edukować fandom polski w tym szczęśliwym uniwersum na lodzie :D

  Polubienie

  • Pudło, to zdjęcie Dziab. Ja nie czytam ani mang, ani nowelek po polsku ^^” Ten Makkachin wysłał się Dziab na spóźnione urodziny (troszkę zajęło, zanim znalazłam odpowiednie proporcje dla niego).

   Polubienie

  • Do usług :D

   Dzięki za tak wyczerpujący komentarz, aż nie wiem co tu odpisać xD Cieszę się, że jesteśmy w tym szaleństwie razem i przeżywamy nawet chude miesiące (czuję się trochę jak na odwyku przez ten brak newsów…)
   Do następnego :D

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s