Sen nocy czerwcowej, czyli co związanego z Yuri!!! on Ice przegapiliście w czerwcu

Jakiś czas temu Kubo zapowiedziała, że czeka nas w Jurkach off-season, czyli okres mniejszego natężenia newsów i materiałów z anime. Patrząc na to co działo się w tym miesiącu, chciałbym tylko rzec: Kłamstwo! Guidebooki, Fanbooki, merch, merch i jeszcze więcej pierdół na które można wydawać pieniądze, tu wywiad, tam kolaboracja i jeszcze łyżwiarze się wtrącają? Jak się w tym połapać? Lemurilla pomoże! Jako, że i tak z Dziabem zaczynamy dzień od wejścia na Twittera, który mamy w pełni zawalony dobrze dobrym łyżwopitoleniem, możemy i z wami podzielić się naszymi znaleziskami!

Zapraszam do drugiej dodatkowej notki Jurkocentrycznej!

DCV_MYtVwAAScs2.jpg

Guidebook i Fanbook

Najważniejszym wydarzeniem tego miesiąca było pojawienie się dwóch książek: Oficjalnego Guidebooka oraz (właściwie też) Oficjalnego Fanbooka. Obie publikacje zasypały nas masą informacji. Serio: masą! Całą kupą info, którą życzliwi ludzie będą dla nas japońsko ułomnych tłumaczyć jeszcze przez dłuuugi czas. To co na razie odkryliśmy to trochę rysunków, trochę informacji, kolejne wywiady i wrażenia twórców… Postarałyśmy się dla was wybrać najciekawsze obrazki i informacje:

To tak, tutaj jest dokładny spis zawartości guidebooków.

A tutaj zebrano komentarze twórców do postaci.

W przewodnikach pojawiły się także informacje techniczne – dokładna rozpiska kto zajął jakie miejsce w konkursach Grand Prix oraz, co ciekawsze, statystyki „Siły” poszczególnych postaci. Oryginalne wykresy można znaleźć też tutaj.

Ciekawostki z guidebooka! Jako, że strasznie podlinkować wszystko co zostało przetłumaczone, w zamian wypiszę wam co najciekawsze się dowiedzieliśmy z rzeczy rozszerzających kanon:

 • Kot Jurija wabi się Puma Tiger Scorpion. Nie powiecie, że nie pasuje, prawda? Imię to ma też wersję skrótową… Transkrypcja z katakany mówi dokładnie „Pyocha”, ale angielskojęzyczny fandom, opierając się na wcześniejszych informacjach, doszedł do wniosku, że jako, że to prawdopodobnie można zapisywać też „Potya”. Prawdopodobnie jest to wariacja na temat rosyjskiej wersji imienia „Piotruś”, dlatego po polsku możemy też pisać „Pietia”.
 • Seung-gilowi ubrania wybiera mama
 • Leo trenuje w miejscowości Colorado Springs
 • JJ poznał Isabellę w liceum (chodzili do tej samej klasy)
 • JJ studiuje na Uniwersytecie w Toronto gdzie jest jednym z topowych uczniów (nie musi chodzić o to, że jest kujonem – wyniki sportowe także wpływają na takie miano)
 • JJ i Otabek przez jakiś czas trenowali razem w Kanadzie. JJ nauczył Kazacha nawet poczwórnego Salchowa. Na początku 10 odcinka zaprosił Bekę na jedzenie, bo szkoda mu było, że dawny rinkmate kręci się sam.
 • Emil zna Crispinów od dłuższego czasu
 • Minami ma doświadczenie z kobietami (tłumacze podkreślają, że chodzi tu raczej o to, że umie się zachowywać w obecności płci przeciwnej/jest obyty z przebywaniem wśród kobiet, ale wiecie… Wizja, że Młody ma doświadczenie w randkowaniu i związkach jest zbyt kusząca, by nie zadumać się nad nią na chwilę!)
 • W trakcie GPF Otabek „poruszył serce Mili” (czy ma ona od teraz na niego poważnego crusha czy chodzi o kwestie bardziej łyżwiarskie – czas pokaże).
 • Imię Mili tak naprawdę zapisuje się jako „Milla”. (Ale przykładowo ja i tak przy ruskim robię polskę samowolkę i zostaję przy Mili Babiczewie :P)
 • Chris nigdy nie wygrał GPF
 • Potwierdzono na pewno, że Gerogij jest w wieku Wiktora. Dokładniej, jest jeden dzień młodszy od niego.
 • NIE podano imienia Mystery-mana/Masumiego. Do tego stopnia nie podano go, że jego rysunek został podpisany „Szwajcarski łyżwiarz”. (Obawiam się, że będzie z tego running joke…)

tumblr_inline_ort36nKE5f1s5458l_500

Jednym z milszych zaskoczeń związanych z publikacjami, był powyższy obrazek. Oraz plakat i akrylowe standy z tą grafiką. O co chodzi? O obrączkę oczywiście! Może kojarzycie, ale w pierwotnej, wrzuconej w internety wersję tego rysunku, pierścionka nie było widać. Rysowniczka przyznała, że w projekcie jak najbardziej go zawarła, ale wydawcy postanowili wyrzucić ten szczególik. Rzecz jasna, fandom jak tylko się o tym dowiedział, zawrzał – i to nie tylko czepiący się o wszystko wschód, ale i sami Japończycy. Że Japonia zbyt tolerancyjna dla ugrupowań LGBT+ nie jest nie trzeba chyba nikomu przypominać, ale w sytuacji, gdy wyrzuca się ten tak istotny dla fanów zarabiającej miliony jenów serii, detal, chce się zawołać: bezduszny kapitaliźmie, gdzie jesteś? Ale ostatecznie, możemy wszyscy świętować sukces. Wypominanie, oburzanie i grożenie wycofania prenumeraty coś daje. A Victuuri zostaje zaręczone :)

Jak o naciskach mowa, od razu nawiążę też do nowych informacji z wywiadów z dyrektorką Yamamoto, które podlinkuję niżej. Że na twórców producenci kładą ogromny nacisk tajemnicą nie jest i stanowi problem z którym borykają się wszyscy twórcy, od wschodu po zachód. Nie inaczej było z Jurkami, gdzie na autorki próbowano wymusić dużo zmian w fabule – już na samym początku zachęcano je, by historia dotyczyła, jak to sportówka, amatorskiego klubu licealnego i skupiała się na Japończykach. Co ciekawsze, ale w sumie nie zaskakujące: sami-wiecie-jaka scena w 7 odcinku (tak, tak, pocałunek) także nie miała lekko. Dużo osób naciskało na Yamamoto, by całkowicie z niej zrezygnować, jednak na nasze szczęście, Sayokan to najbardziej uparta osoba w Japonii i dopięła swojego. (Od razu napiszę, że nie powinniście teraz myśleć, że gdyby nie „góra” dostalibyśmy dużo wyraźniejsze hinty na romans między Wiktorem, a Yuurim – z wywiadów wynika, że niejednoznaczność ich pairingu to jak najbardziej celowy zabieg.) Co jednak oznaczają powyższe informacje? Że w filmie autorki będą mogły robić jeszcze bardziej co chcą. Wystarczy, że powiedzą: „Patrzcie, ostatnio uparłyśmy się, by zrobić serial po swojemu i okazało się, że wyszedł hit dziesięciolecia. Możecie więc nam zaufać.” Inny słowy… Jeśli autorki, słuchając głosów fandomu postanowią zaszaleć z Viktuuri… To cóż, nikt im nie zdoła zabronić.

Poprawki DVD

tumblr_opssxr5lmc1uk6lsto1_r1_540.gif
Gdyby was jakimś cudem ominęła najważniejsza poprawka z wszystkich. (Wiem, że to było już dawno, ale musiałam, Dziab, wybacz).

Wydanie każdego z 6 DVD było nie lada wydarzeniem – nie tylko chodziło o liczne, piękne dodatki, ale i zmiany oraz poprawki (i to autentycznie na lepsze!) każdego z odcinków. Porównania materiałów mnożą się w internetach, ja jako szybki przegląd polecam na pewno gify kukapandy. Jeśli chodzi konkretnie o ostatnią płytę i odcinki 11 i 12, bardzo szczegółowo wypunkowoła je Orb na twitterze. Jakie wnioski z tych ulepszeń? O kamisama, jaki ten Wiktor smutny. Supersmutny. Smutny jak rosomak jak wegańskim grillu. Smutny jak człowiek, któremu jego Miłość Życia oświadczył, że rzuca go i swoją pasję w cholerę. No, kokoro boli jak szalone.

SMUTEG.jpg
Feeeeeeelsy D:

Info z bookletów i wywiadów

Tłumacze trochę przystopowali z dostarczaniem wielkich tłumaczeń całych wywiadów, ale kilka szczątków jednak do nas dotarło. Tak np. dzięki karice wiemy, że:

Booklet 5 confirmed that he [JJ] and Otabek were former rinkmates…but I only found a handful of people talking about it? ^^;

Zróbcie z tą wiedzą co zechcecie :D (W sumie ship JJ x Otabek ma swój fandomik).

Parę zaległości też się jednak znajdzie!

Tora przetłumaczyła spory wywiad z Sayo Yamamoto z majowego Febri, gdzie dyrektorka opowiada o swoich początkach w branży anime, pracy nad poprzednimi seriami (Michiko i Hatchin oraz Lupin the Third: The Woman Called Fujiko Mine), no i rzecz jasna o powstaniu Yuri!!! on Ice. Polecam choćby dlatego, by przekonać się jak bardzo Jurki są dziełem życia dla Yamamoto i ile serca w nie włożyła

I thought “after I finish Fujiko I’ll definitely make a series filled with only the things I love!”. It was also partly because I was so depressed at the time, but I thought that if you don’t do something that you really want to do from the bottom of your heart you will not understand why you’re alive.

Na ostatni moment pojawił się także oficjalny angielskojęzyczny wywiad z Yamamoto. Jeśli chcecie przeczytać tylko jedną rozmowę z nią, to polecałabym tę. Część rzeczy powtarza się z poprzednimi wywiadami, ale ten najbardziej skupia się na Jurkach. Możemy się z niego dowiedzieć na przykład o tym, że producenci bardzo naciskali na autorki, żeby zrobimy z YoI historię licealnego klubu (czyli poszły drogą większości sportówek) i skupiły się tylko na Japończykach. Jak dobrze, że Sayokan jest wybitnie uparta, prawda?

I also had a lot of people telling me that the series wouldn’t find success if it wasn’t based in Japan, and that nobody would follow it if the characters didn’t have Japanese names. But my usual reply was “Huh? What’s makes you think that?” (laughs).

Looking back now, I think that “Yuri!!! on Ice” was the result of me ignoring all this “advice”, and simply making an anime that I myself would enjoy watching

Na deser, Tora przetłumaczyła także dwa krótkie wywiady z producentem z MAPPY, Manabą Otsuką (to jeden z tych „niedobrych” ludzi, co wtrącają się Sayokan do pracy. I dają jej kasę). Tutaj i tutaj. Jednak po tej odpowiedzi, trudno mi nie czuć do niego sympatię :D

—Lastly, the theme of this issue is “Christmas”. Until what age do you think Yuuri, Victor and Yuri used to believe in Santa Claus?

I think Yuuri might have realized quite early that his parents were Santa Claus. His father is a bit of an airhead and might have not been good at hiding it (LOL). In Yurio’s case, it looks like his family environment might have been a little peculiar… Maybe Santa Claus never came to his house, so he told his grandpa “Doesn’t Santa Claus come to my place?” and his grandpa said “I’ll buy you a present”. I can picture them having a discussion like this. Victor might begin to say that he himself is Santa Claus (LOL). Or maybe he still believes in his existence. He’d say “Yuuri, have you never seen Santa Claus?” and Yuuri would look at him like “what is this guy saying?” (LOL).

Merchendise

Ojcowski duet Figurki Viktora i Yuuriego już od jakiegoś czasu czuły się samotne, jednak przy okazji ostatniego wypadu Kubo-sensei do pracowni Good Smile Company udało jej się spotkać pewną małą, nieco naburmuszoną koszkę. Pomalowany prototyp nendoroida Yurio prezentuje się naprawdę przeuroczo. Ciekawe tylko, czy da się nim wykonać piruet Biellmann…

Więcej zdjęć do odnalezienia na koncie Kubo na Instagramie:

19437277_1281720185288125_7635933009299070098_n.jpg
Pokaż, kotku, co masz… na podstawce.

A jeśli mało wam było dotychczasowego Jureczka Katsukiego w wersji Erosa, to Good Smile Company przygotowało już drugą wersję, tym razem w stroju z programu dowolnego. Ina Bauer do przetestowania – obowiązkowo!

Sprezentowano także pomalowaną wersję mentalnego kołcza Viktora. Czy widzicie tę niebieską ławkę? Przypadek to ili nie przypadek?

Poza figurkami rynek obrodził też w drobniejsze gadżety takie jak phonestrapsy, akrylowe standy czy poduchy.

Co do tych pierwszych, to pojawiły się dwie ciekawe zapowiedzi: zestaw imprezowy, w którym fani dopatrują się albo bankietu (raczej nie, bo jeden z oficjalnych artów przedstawiał bohaterów w zupełnie innych ubraniach), albo… wesela! Do drugiej opcji mają skłaniać kwiatowe kotyliony, ale stroje również nieco kłócą się z poprzednimi wariantami (biało-czarne garnitury jeszcze z czasów trwania serii czy garniaki przy okazji Jurkowego eventu). No, każdy swoją rację ma, co nie przeszkadza bawić się konwencją i przedstawiać różne ewentualności ku zadowoleniu fanów. :)

Jest to również pierwszy raz, kiedy w oficjalnych gadżetach pojawiła się Mila!

Co do drugiego setu przywieszek to jest on nieco bardziej zróżnicowany, bo zawiera tak naprawdę trzy mini pod-zestawy: marynarski, festynowy oraz… kanapowy. Najwięcej emocji wzbudził ten ostatni, ponieważ mebel, na którym siedzą bohaterowie, wydaje się jakiś taki dziwnie znajomy. Poznajecie? Przeca to ani chybi sławna niebieska kanapa z mieszkania Viktora! To drobne, ale dość znaczące potwierdzenie, że chłopaki regularnie przesiadują u Viktora na chacie. A Yurio zdaje się mieć więcej kotów, niż początkowo sądziliśmy…

Inne

Najnowsze standy wzbudziły nie mniej emocji, ponieważ wraz z latem gorąco zrobiło się nie tylko nam, zwykłym śmiertelnikom. A jak lato, to rozpalone ciało potrzebuje ochłody – najlepiej w wydaniu Mistera Mokrego Podkoszulka. Yuuri i Viktor nie biorą jeńców, prezentując się w bardzo ponętnym, ociekającym wodą wydaniu, a Młody Gniewny jest prawdziwie Młodym Gniewnym i kocha rockową stylówę (przy okazji podpieprzając Viktorowi kolejne Raybany za grube tysiące rubli).

19621813_1370902462962850_627364791_n

DCaS6FDVwAAjF8T

19650037_1375658692487227_1601563727_o.jpg
Ozdóbki do szklanek. Poproszę o podwyżkę dla osoby, która wymyślała te pozy :D

(gdzieś w tle słychać syk palca dotykającego gorącego biodra Dziab)

DC8SEQZXUAAE9EE
Każda z trzech poduch ma cztery wersje narzut/dwie wersje dwustronne.  Btw, jedna kosztuje 450 zł.

Czy wam też się wydaje, że niektóre gadżety zaczynają oscylować w niebezpiecznych rejonach perwersyjnych przyjemności? No, mnie też. I przez to jeszcze bardziej żałuję, że mnie na nie nie stać. Już wcześniej wyszedł jeden komplet oficjalnych dakimakur oraz pościeli, a przy okazji ostatniego weekendu okazało się, że pewni odziani w białe szlafroczki łyżwiarze również doczekali się pełnowymiarowych poduch. No i jeszcze te cuda powyżej w dwóch wariantach roznegliżowania. Niedługo zamiast przeszczepu nerki (ode mnie na hajs) będą musieli przeszczepić serce. Mi. Z powodu niewydolności.

tumblr_osfmysesXw1w29nwyo1_500
Fun fact – przypadek lub nie, kiedy zetknie się te dwie poduchy, wygląda to tak, jakby Viktor i Yuuri trzymali się za ręce, co sam Hiramatsu na swoim twitterze skomentował… westchnięciem.

A jak już jesteśmy przy szlafroczkach (Dziab głośno odkrztusza), to dobry moment aby wspomnieć o otworzonych na dniach w Prince Hotels pokojach pełnych merchu z „Yuri!!! on ICE”. Chociaż samo otwarcie akcji „Hotel!!! on ICE” nastąpiło 1 lipca, to już wcześniej zaczęto go reklamować.

Więcej ciekawostek – za miesiąc. Choć chwilę przed wrzuceniem tego postu znalazłyśmy tę cudowną relację jak Jurkowy pokój wygląda w praktyce.

C-uFR-XU0AAqqHw.jpg large

Oficjalne arty

itou66.jpg
Z okazji przypadających na 6 czerwca urodzin Seung-Gila, animatorka Noriko Itou narysowała powyższy arcik! (Oryginalny Tweet)
_cover.jpg
Okładka czerwcowego „Kikan S”. Nie muszę dodawać, że wyprzedał się pierwszego dnia?

W małym pojedynku między Dar (która wystawiła do boju Itou) a mną (wspomagająca się Tył… znaczy, Hiramatsu) walczyłyśmy o odgadnięcie, kto maczał palce w narysowaniu jednego z ostatnich oficjalnych artów wzorowanych na „Śnie nocy letniej”. Trzykrotnemu złotu stało się zadość i dość szybko okazało się, że Tyłkoman nie tylko rysuje zacne męskie pośladki, ale też krocza w rajtuzach. Powinszować. Sama koncepcja jest autorstwa nie mniej nieprzewidywalnej Sayokan, a pomalowana została przez Hirose Izumi. Natomiast Twitter i insze media społecznościowe przyjazne rysownikom praktycznie wybuchły od nadmiaru fanartów inspirowanych tym oficjalnym malunkiem.

tumblr_ori2ygCX6D1rvbl4vo2_1280
A to autentyczne ujęcie z jednego z baletów do „Snu nocy letniej”.

Kolaboracje

19511169_1372070372846059_7685771771920105937_n
*brzdąka na wyimaginowanej gitarce* Zabrałeś sutki mojeee~

Collab z siecią sklepów Tokyu Hands nie pozostawia złudzeń – każdy zasługuje na wakacje, nawet łyżwiarze. Szczególnie łyżwiarze! Warto zauważyć, że z sztandarowej szóstki finalistów Grand Prix wymiksowano Chrisa (jako najbrzydsze ogniwo towarzystwa – wybacz, Chris), aby zrobić miejsce na przystojnego Viktora. Ale Viktora bez sutków. Cóż…

Fun fact – fani dopatrzyli się, że kąpielówki, które noszą tu Yuuri i Viktor to te same co w endingu w scenie z plażowymi prysznicami. A że nasi mokrzy chłopcy są zaiste mokrzy, coś w tym wszystkim może być na rzeczy. Po dalsze teorie spiskowe odsyłamy na niezawodny Tumblr.

19679990_1372074332845663_998738481_n

19578533_1372075422845554_1880693788_o19648277_1372075419512221_1106264315_o19650039_1372075416178888_20315253_o

Collab z Sanrio, właścicielem marki Hello Kitty oraz innych podobnych zwierzaczkowych postaci, może co wrażliwszych fanów przyprawić o wykrycie u nich nigdy wcześniej diagnozowanej cukrzycy.

Wystawa

Od 1 lipca działa również wielka wystawa prac Mitsurou Kubo. Można na niej oglądać jej rysunki od czasów debiutanckich, poprzez wszystkie kolejne wydane mangi, do, rzecz jasna, YoI. I tutaj fanów czeka cudowna niespodzianka, bo autorka postanowiła uraczyć nas całą masą artów koncepcyjnych dla postaci. Wspaniałość. No spójrzcie choćby na tego młodego Jakowa w fryzurze na Pluszczenkę :D

Więcej artów na tumblrze lub facebooku.

Anime Expo w Los Angeles

DDsmK7CUIAApI6Q.jpg
Ta pani z kapeluszem to oczywiście Kubo, a ta bliżej to najprawdopodobniej nieuchwytna dla kamer Sayokan.

Sayokan i Kubo odwiedziły w ten weekend także flagowy konwent Crynchyroll –  Anime Expo w Los Angeles. Tam odbył się godzinny panel z nimi. Oto najciekawsze czego się dowiedzieliśmy:

 • MAKKACHIN TO DZIEWCZYNKA. Chyba. Autorki nie ustaliły tego jeszcze, ale tak im się wydaje. (To chyba starczy, by niektórzy musieli poprawiać wszystkie swoje fanfiki…?)
  Film jest w trakcie (pre)produkcji
 • „Film wyjdzie po Igrzyskach Olimpijskich ’18” (Co może oznaczać zarówno marzec ’18 jak i rok 2019. Naprawdę trudno to oszacować, szczególnie, że mówiły o wyjeździe na Igrzyska jako „może nas zainspiruje”).
 • Kubo nie oglądała łyżwiarstwa przed poznaniem Sayokan, ale dzięki niej została hardcorowym fanem (nie do końca mi to pasuje z info, które znam z wywiadów, bo Sayokan zainteresowała się Kubo po tym jak słyszała jak ta mówi w audycji radiowej o łyżwiarstwie… Może chodzi o to, że nie oglądała go na żywo?)
 • Kubo bardzo zaskoczyła duża popularność YoI za granicą.
 • Ulubionym anime Kubo jest South Park (zrozumiała pewnie, że pytają ją ogólnie o serial animowany). Sayokan przyznała, że nie ogląda za bardzo anime, bo sama tworzy to co chce zobaczyć (uwielbiam tę kobietę z każdym dniem bardziej).
 • Autorki zainteresowane są także tańcem na lodzie (…chcę spin-off o tancerzach tak bardzo ;u;)
 • „Rzucajcie w nas dalej hajsem, to stać nas będzie, by pojechać na Nationalsy Amerykańskie. To sytuacja win-win, bo dzięki temu zrobimy jeszcze więcej researchu i stworzymy jeszcze lepsze anime!” (Trudno się nie zgodzić). 

Onseny

tumblr_orxialaHKo1w29nwyo1_500.jpg
Najważniejsza para tego collabu.

Odbył się także collab Yuri on Onsen. Przez kilka dni z napięciem oczekiwaliśmy ujawnienia wszystkich łyżwiarzy w wersjach yukatowych.

DDUW7dDUQAAEIr2

Wszystkich łyżwiarzy możecie zobaczyć tutaj.

Koncert

DCwTiFDUMAAMx-1

Ogłoszono też kolejny z licznych eventów Jurkowych – na jesień w Japonii odbędzie się specjalny koncert muzyki z anime. Na razie czekamy na więcej info na ten temat.

Ciekawostki

steven1.jpgsteven2.png

W najnowszym numerze komiksów ze świata Steven Universe w tle pojawiły się pewne podejrzanie znane postaci…. W sumie nie wiem o co chodzi fandomowi… Przypominają wam oni kogoś?

Okazało się, że fandom zaspał i już wcześniej komiks do Zwyczajnego Serialu, uraczył nas podobnym kameo. No spójrzcie jakie to piękne!:

Łyżwiarstwo Figurowe

Przez czerwiec odbywało się Fantasy on Ice – seria Ice Shows odbywających się w różnych miastach Japonii zbierających najsławniejszych łyżwiarzy, czy to wciąż biorących udział w zawodach czy emerytowanych. Możecie zobaczyć je na yt, polecam! Rzecz jasna, gdzie takie skupisko łyżwiarzy, musiało pojawić też jakieś nawiązanie do Jurków…

tumblr_ordva6BBKM1saksxao1_500.jpg

Przypatrzy się powyższemu obrazkowi. Od lewej Stéphane „Papcio” Lambiel, Dziecko Lambiela moja ukochana Szota czyli Deniss Vasiljevs oraz ulubieniec tłumów Yuzuru Hanyuu.  I co w ręku trzyma nasz ulubiony Szwajcar? No? Czy ten pokrowiec nie wydaje wam się znajomy?

IP6S3137-yuri-on-ice-phone-case-for-iphone-6.jpg

Wiadomo, że Lambiel i Szota to fani Yuri!!! on Ice (pytani są o to nawet w najnowszym wywiadzie z nimi – polecam, jest przeuroczy ^^) ale żeby nosić ze sobą także gadżety… Fandom to widzi. Fandom nie zapomni~

DCf_yt7UAAA09YJ

Jednak obudowa telefonu to było jedynie preludium. Spójrzcie na powyższe. Obecność Weira i Żeni nikogo nie dziwi – toć to oficjalni król i królowa tego fandomu. Ale Yuzu??? Wiemy, że z niego trochę atencyjna dziwka, co to nie mając własnych social media wcina się wszystkim innym na zdjęcia… Ale oto po raz pierwszy widzimy aktualnego mistrza świata z jurkowym merchem w łapie! Historycze ujęcie proszę państwa! Drukować i do ramki!

DClwr1RVYAESNHP

Łyżwiarską trylogię kończy to ujęcie, które musi sprawić, że się uśmiechniecie. Bo przecież to Kubo i real-life-Wiktor czyli Żenia wreszcie się spotkały! I nie sposób ustalić, która z tego spotkania musi być bardziej szczęśliwa :D

W tym miejscu dorzucam też linki do wywiadów z prawdziwymi łyżwiarzami, które pojawiły się w guidebookach.

Wywiady z Lambielem, Vassiljevsem i Medvedevą (niestety wszystkie są z października zeszłego roku i nie dają dużo nowych informacji).

Wywiady z młodymi japońskimi łyżwiarzami.

Sprzedaż DVD/BD

I już będąc blisko końca, taka tam ciekawostka…

Nie wiem czy wiecie, ale sprzedaż płyt DVD i BD rzadko kiedy przynosi duże zyski twórcom. Służą one raczej jako swego rodzaju rankingi sukcesu danej serii, powód do prestiżu. Ogólnie uznaje się, że jeśli średnia sprzedaż płyt wynosi 10 tysięcy to jest to sukces.

Gdy Yuri!!! on Ice wyszło w grudniu, spodziewano się właśnie takich liczb – 10k, co miało oznaczać spory sukces dla tak ryzykownego przedsięwzięcia jak anime o łyżwiarstwie z elementami BL.

Ale potem wyszła pierwsza płyta. I druga. I kolejne. I szósta. Wszystko, co wcale nie takie typowe, sprzedające się mniej więcej równo dobrze, w tym ostatnia w pierwszym tygodniu szalenie dobrze (wskutek atrakcyjnych dodatków? Może).

Na ten moment średnia sprzedaż Yuri!!! on Ice wynosi 67 tysięcy płyt.

Na ten moment Yuri!!! on Ice to 4 najlepiej sprzedająca się seria anime XXI wieku i 9 najlepiej sprzedająca się seria w historii.

Wszyscy znający się na rynku anime, na koniec długich dyskusji próbujących to wyjaśnić doszli do jednego wniosku: Ta seria nie liczy się z zasadami ekonomii i przebiła wszystkie oczekiwania.

Bez tytułu

Jeśli mało wam i wciąż nie wierzycie jakim czystym szaleństwem jest YoI, to spójrzcie na łączoną sprzedaż płyt, mang, DVD na rok 2017.

tumblr_os12vvOdkQ1saksxao1_1280.png
Źródło: ANN

Tuż. Za. Cholernym. One Piecem.
Zauważcie proszę, że Jurki mają jedynie płyty DVD/BD i OST z muzyką do zaoferowania. Inne franczyzy to jeszcze nowelki i mangi.
Just saying

Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości czy to anime zrobiło historię…

Rozkład Jazdy

A na najbliższy czas:

7/8: Japan Expo w Paryżu (z udziałem Kubo i Yamamoto)
7/16: YURI!!! on Festival (event seiyuu)
7/20: YOI production art book
7/21: YURI!!! on Museum (wystawa trwająca do 3 września)
7/28: YURI on Stage Blu-Ray (Afera o Chihoko) – premiera płyty
7/28: YOI OST – premiera płyty
8/19 AnimeFest w Dallas (z udziałem Kubo, Yamamoto i Hiramatsu)
11/11 YURI on Concert

(Daty lubią się zmieniać)

A jak wam mało Jurkowego spamu to jak zwykle zapraszamy także do naszych fanfików :D
Dziabowy WattpadDziabowe AO3
Daryowy Wattpad Daryowe AO3
Nasza znajoma Noxi ostatnio skończyła też swój wielki fanfik Zalety Życia Towarzyskiego – możecie go nadgonić na Wattpadzie lub AO3!

Jak chcecie możemy kontynować tę serię i w kolejnych miesiącach :)

~Darya & Dziabara

10 komentarzy do “Sen nocy czerwcowej, czyli co związanego z Yuri!!! on Ice przegapiliście w czerwcu

 1. Naprawdę wspaniała notka!! Niby człowiek widzi to wszystko porozrzucane w internetach, ale dużo lepiej to ogarnąć, jak widzi zebrane do kupy. Niech ci Bozia w Jurkach wynagrodzi!

  Polubienie

 2. wszystko fajnie, ale czy możemy nie dorabiać interpretacji do realnych, istniejących ludzi? Jest lato i gorąco, no niesamowite, że chłopak pomyka bez koszulki. Nie wspominając, że Deniss ma 17 lat, a Stephane jest 14 lat od niego starszy.

  Polubienie

 3. Przeczytam jutro post jeszcze raz i napisze stosowny komentarz narazie próbuje przypomnieć sobie jak się oddycha od kiedy pewnemu psu zmieniono płeć…

  Polubienie

  • Czekam w takim razie na dłuższy komentarz <3

   Wiesz, ta płeć to wciąż tylko „chyba”… Ale jak się powiedziało już tyle, to raczej wątpię, by autorki się z tego wycofały :D

   Polubienie

   • Ok, praktyki odhaczone, można na 4h wsiąknąć w fandom.

    Ok, na pierwszy ogień: Guidebook i Fanbook – niby wiedziałam o ich istnieniu, ale czy zawartość jest mi znana wystarczająco? Obrazki były mi raczej znane, natomiast o istnieniu statystyk nie miałam pojęcia-nie dotarłam do bloga który podsumowuje zawartość i nie miałam pojęcia jakie perełki zawiera ta książka(i dlaczego nie mogę jej mieć? ;<<< ). Na szczęście Wasze naj-ciekawostki wypełniają pustkę w moim sercu. Najciekawsze to chyba potwierdzony crush Mili do Otabeka ( ja wiem ze tam było napisane „poruszył serce” ja poprostu nie czytam ze zrozumieniem), Emil i Włosi (uwielbiam włosko-czeski trójkącik) i Matsumi który pozostał noł-nejmem. (ten ship to mój canon. Mój canon to też „co robi opiekun kota w wannie Chrisa o 3 w nocy”.)

    Pierścionek wrócił! Jak słodko. osobiście popieram tylko fikcyjne homosie, wiec pozwolę sobie się nim pocieszyć ^^

    To naprawdę szczęście dla fandomu ze Yamamoto-senpai tak dopięła swego, gdyby nie jej asertywność być może ten fandom nigdy by nie powstał ( czasem jak pomyśle sobie że w sumie przez przypadek jednego listopadowego wieczoru odpaliłam 3 pierwsze odcinki, i że to przypadek zadecydował o mojej przynależności do fandomu i ze tak mało brakowało a bym nigdy nikt nic…NIE. nawet boje się myśleć o takich rzeczach. są zbyt straszne.).

    Poprawki do Blu-ray. Tumblr raczył mnie pięknymi porównaniami, tu akurat byłam na bieżąco, swoją drogą tak jak z zasady nie wydaje pieniędzy na coś co „można ściągnąć z internetu” tak gdybym mogła wydałabym krwawice na te płyty i oficjalną muzykę. Jak Ci łyżwiarze zmieniają ludzi…

    Po każdym szczątku z wywiadu ( osobiście bardzo nie lubię czytać żadnych wywiadów) coraz bardziej kocham Sayokan, a i producent i jego mikołajowe wywody są urocze :D

    Yurio z insta Kubo oczywiście nie przegapiłam, generalnie z insta nic nie przegapiam, chociaż ostatnio jest zawalony ślubem Tary :P Wgl strategicznie polubienie istotniejszych firm/sklepów na fb skutkuje mi tym,że ŻODNA figurka nie wyjdzie prze zemnie niezauważona. ŻODNA. Mam specjalny folder na stuff z łyżwiarzy na kompie. mogłabym napisać notkę o WSZYSTKICH figurkach które zapowiedziano do tej pory

    Yuuri z programu dowolnego jest jeszcze bardziej uroczy niż eros, Victor coach jest pełen gracji ( wstyd mi ale nie rozumiem nawiązania do ławki), a ja już opłaciłam moje pierwsze wsparcie dla twórczości Kubo i Sayokan i za miesiąc do mojej kolekcji figurek (kupionych, och, od lemurilli na Pyrkonie) dołącza dwaj uroczy łyżwiarze :3 A tak jak strapy są u mnie daleko daleko za figurkami tak te weselne są chyba najładniejsze jakie do tej pory zapowiedziano.

    Misterów mokrych podkoszulków pominę gdyż mnie ślinka cieknie na panów BEZ koszulek z ostatniego arta/kolaboracji…

    Daimakury mnie jakoś też mniej, ale figurki na szklanki to jest mój punkt obowiązkowy tylko jak na złość nikt jeszcze nie zamawia a ja sama nie umiem w zamawianie po japońsku ~

    Sen nocy letniej wzbudza we mnie mieszane uczucia, i nie, nie chodzi mi o małego tutaj Yuuriego ( na funartach podrasta) ale o DWÓCH Victorów…no bo jak 2 Victorów ma sie podzielić 1 Yuurim? No? wytłumaczy mi to ktoś..?

    Jak dobrze, ze jest tumblr, inaczej sama nie zauważyłabym kąpielówkowych-dywagacji i -ZAISTE- tylko oni sa mokrzy :P

    Foty z wystawy jak i z samego Japan Expo śledziłam, ale, oczywiście same newsy pozostały poza moim zasięgiem. I teraz jak czytam to mam naprawde mieszane uczucia. No bo raz, Makachin. tak mi zupełnie nie pasuje na nie-chłopaca, bo znaczy nie to,że nie pasuje na dziewczynke, ale jest lepsiejszym chłopczykiem no, rozumiecie prawda? A dwa tematyka filmu…ja nie mówię ze z filmu bazujacego na igrzyskach nie wyjdzie perełka bo wyjdzie…zwłaszcza ze bede go robic conajmniej 2 lata…ALE. Jesli Olimpiada, która jak ktoś podkreślał jest NAJWAŻNIEJSZYM konkurem dla wszystkicb łyżwiarzy, bedzie tematem filmu, to siłą rzeczy, czy bedzie wówczas materiał na sezon 2? No, rozumiecie moje obawy…?

    Pomine Onsen,komiksy i koncert (chociaż sama idea jest boska, ja marze ze mi ktoś na żywo zagra coś z łyżwiarzy bo sama nie umiem) bo mój komentarz przekroczy granice przyzwoitości w znakach.

    SŁAWY! ŁYŻWIARZE! Zgrabnie obserwuje co lepsze konta na instagramie wiec tu akurat jestem na bieżąco czy to Johny, Lambiel czy Gienia (ten pierwszy notabene nie ma dnia by czegoś nie wrzucił) ( a przewyższa ich tylko Tara i jej wymarzony ślub, urządziła się babka, nie ma to tamto..). ale piszczałam radośnie na widok Geni z Kubo czy cudownej trójki z cudownymi pluszaczkami :3.

    Jestem mat-fizem. I nie ukrywam, lubie liczby. także ostatnie, podsumowanie sprzedaży bardzo mnie interesuje. I duma mnie rozpiera gdy widze te liczby w rankingu. a pamiętajmy, mówimy o 12-odcinkowcu kontrującym z tasiemcami co dawno przekroczyły 600 chapterków. No. NO? Czujemy to fandomie? czujemy tą HISTORIE?

    Na najbliższy czas Japan Expo w Paryżu gdzie jak dobrze pamiętam mamy nasza reprezentantkę, autorkę polskiego łyżwowego musicalu – Kairi.

    I na koniec, jeśli mogę, z całego serduszka polecam „Zalety” noxi-senpai, to idealne uzupełnienie każdego fandomowego popołudnia a tudzież i nocy :3

    Kłaniam się za te ucztę dla oczu w postaci ponad 3k łyżwiarzowego stuffu i czekam na lipiec!

    Polubienie

 4. TYLE FEELSÓW. TYLE DOBROCI. WSPANIAŁE ARTY, A TEN INSPIROWANY „SNEM NOCY LETNIEJ” JEST TAK WSPANIAŁY, ŻE ZAPISUJĘ I W OGÓLE. AŻ SIĘ PROSI O JAKĄS GRAFIKĘ! <333333333
  Poduszki to najgorsze zło! Jak tu spać, kiedy takie ciacho sprawia, że zamiast myśleć o śnie, to myślisz o czymś innym? 8D

  Polubienie

  • Polecam przejrzeć internety, fanartów inspirowanych tym rysunkiem jest multum :D

   Z tego co widziałam ludzie śpiący w tych hotelach gnieżdżą się na jednym łóżku, a drugie zostawiają narzeczeństwu :”D

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s